CZY ZAWSZE WSZYSTKO MUSI BYĆ NAJ?

Zostaw perfekcję. Postaw na nieidealną samą siebie.

CZY WSZYSTKO MUSI BYĆ NAJ..? NIE MUSI !

Co dzisiaj Danuta Hasiak, kobieta w uśmiechniętym życia popołudniu powiedziałaby 30 letniej Danucie H, wchodzącej tak naprawdę w dorosłe, kobiece życie. Gdyby oczywiście mogła.

 1. Spędzaj więcej czasu na przytulaniu dziecka, wspólnych zabawach, spacerach a nie codziennym gotowaniu obiadów składających się z trzech dań.
 2. Twój dom to nie muzeum. To miejsce, gdzie masz się przede wszystkim czuć się bezpiecznie. Nie trać tytle czasu na codziennym sprzątaniu, myciu okien. Robieniu porządków. Pomyśl – twoje rzeczy może lubią prowadzić koczowniczy tryb życia.
 3. Nie staraj się być perfekcyjną mamą, żoną gdzie wszystko musi być na czas. Gdzie wszystko musi być naj…Nie musi!!!
 4. Mów częściej swoim dzieciom jak są wspaniałe.

  Że kochasz je za to że są a nie za to co zrobią. Zrobią co TY chcesz.  Za dobre oceny, posprzątany pokój.

 5. Staraj się zrozumieć drugiego człowieka zanim osądzisz. Z jakiegoś powodu wkroczył w Twoje życie i tym samym chce Ci na coś zwrócić uwagę.
 6. Każdy dzień jest Ci dany w darze. Buduj je na TAK.Ile ich będzie. Tego nie wiesz. Pomyśl o tym przed snem. Bądź za niego wdzięczna.
 7. Mów często dzieciom jak bardzo je kochasz. Jak są ważni dla Ciebie. Pytaj o ich emocje, jak się czują po przyjściu ze szkoły a nie od razu o oceny. 
 8. Troszcz się o siebie, na co dzień, nie od święta.
 9. Nie krytykuj się, że czegoś nie zrobiłaś, nie dopilnowałaś. Jesteś do niczego. Przecież dzisiaj robisz wszystko najlepiej jak potrafisz.
 10. Dbaj o ogród swoich myśli. Pamiętaj, wszystko w życiu jest po coś, nie zamartwiaj się na zapas. Szkoda Kochana Twojego życia.
 11. Pozwól dojść do głosu swojej intuicji, to mowa Twojego serca. Ten głos zna Cię najlepiej. Jest z Tobą od zawsze. Podejmując decyzje, te duże i te mała, zapytaj siebie czego tak naprawdę pragniesz.
 12. Rozwijaj się, zmieniaj, smakuj życie wszystkimi zmysłami.
 13. Pozwól dzieciom pisać swoją historię. Pozwól upaść, samemu podnieść się i podjąć decyzję co dalej.
Bądź sobą !
Nikogo nie udawaj, ponieważ wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw. Nie ubieraj masek wciąż zadowolonej z życia. Gdy ja zdjęłam swoje maski, zaczęłam być w końcu szczęśliwa. Jak najszybciej pokochaj samą siebie, ponieważ bez tej miłości będzie Ci bardzo trudno żyć. To Twoja kotwica w trudnych życiowych sytuacjach. Gdy staną na Twojej drodze sytuacje, zdarzenia z  których każde będzie po coś.
Będzie Twoje życie wzbogacać. Nie zapominaj o swoich marzeniach. Celach. Szczęśliwa, spełniona żona, mama to szczęśliwa rodzina. Zapytasz może czy mnie było łatwo, gdy podejmowałam decyzje o zmianach.
Nie nie było. Ale wiesz co Kochana? Było warto !!!

Proszę przeczytaj książkę , którą napisałam specjalnie dla Ciebie. To moje historie, które po części są też Twoje 🙂

Książka – Sięgaj po swoje w szpilkach lub boso

Jestem z Tobą, dla Ciebie – do końca świata i jeden dzień dłużej..

Danuta Hasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *