BŁĄDZIĆ JEST RZECZĄ LUDZKĄ

bladzicjest rzecza ludzka

Lubię tę metaforę. Jest mi bardzo bliska, od momentu,gdy zrozumiałam, że błędy są  wpisane w moją codzienność.

Nie wstydzę się tego, że sama często błądzę szukając rozwiązań, podpowiedzi, inspiracji  przed podjęciem ważnej decyzji. Czym jest to błądzenie? To zadawanie pytań, proszenie o pomoc, robienie pomyłek, wyciąganie wniosków. Błądzenie jest naturalnym elementem naszego życia. Nieważne czy chodzi o karierę zawodową, życie osobiste czy pasje i zainteresowania, nie zawsze trafiamy od razu na właściwą ścieżkę. Jednak paradoksalnie zauważyłam, że to właśnie błądzenie może prowadzić nas do odkrycia czegoś wyjątkowego.

Boimy się popełniania błędów, ponieważ stereotypy kreuje w nas przekonanie, że popełnienie nawet najmniejszego błędu oznacza porażkę.

Stajemy się swoim największym krytykiem i boimy się tego, że inni zobaczą nasze niedoskonałości. Nie dopuszczamy braku idealności. Nie zauważamy swojej unikalności. Jednak prawda jest taka, że błądzenie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów nauki i rozwoju.

Błądzenie daje nam możliwość poznawania nowych rzeczy.

To przez błądzenie możemy dowiedzieć się, co nas naprawdę interesuje, czym chcemy się zajmować w życiu czy jakie są nasze mocne strony.

Każdy błąd jest lekcją, która pozwala nam się rozwijać i zmieniać nasze podejście.

Nie bój się popełniać błędów. Czasem przyciągają uwagę innych i stają się okazją do rozmowy, dyskusji czy wspólnego uczenia się.

Popełnianie błędów, porażki są wpisane w nasz życiorys.  Każdy, kto pragnie doświadczać życia musi być gotów na porażki i niepowodzenia. Uczą nas pokory, wytrwałości i odporności na trudności. Czytasz czasem autobiografie. Maria Curie Skłodowska to moja mentorka. Ile poniosła niepowodzeń? Ile naukowych, życiowych porażek stanęło na jej drodze. Nie poddawaj się – to zawsze przyświecało każdemu zatrzymaniu, upadkowi. Nie traktowała ich jak koniec świata. Były impulsem do działania.

Błądzenie nie oznacza utraty czasu. Dzięki błędom uczymy się, jak unikać powtórek z tych samych błędów w przyszłości. Błąd jest inwestycją w naszą przyszłość i daje nam szansę na większy sukces

Nie bój się błądzić, eksperymentuj, doświadczaj. Smakuj życia. Nie myśl o tym co pomyślą inni. Skup się na tym, czego naprawdę chcesz. Błądzenie to naturalny proces w życiu każdego człowieka. Pozwala odkryć bardzo często coś wyjątkowego. Niech stanie się Twoim przyjacielem, a nie wrogiem. Bądź odkrywcą swojego życia, który nie błądząc nic nie odkryje.

Jestem z Tobą

Danusia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *