PRZESTAŁAM BYĆ OFIARĄ

przestaje-byc-ofiara

TEGO DNIA NIGDY NIE ZAPOMNĘ

To było 15 września 1992 roku, tego dnia, nigdy nie zapomnę, ponieważ moje życie zawodowe po raz pierwszy runęło w gruzach. Dlatego dobrze wiem, jak to jest z dnia na dzień stracić pracę na etacie. Nie byłam złym pracownikiem. Wręcz przeciwnie. Po ukończeniu studiów ekonomicznych, zostałam Specjalistą Działu Handlowego znanej, Firmy ,,Mody Polskiej”. Szczeble kariery zawodowej do tego dnia stały przede mną otworem. Niestety firma zbankrutowała. Powiedziałam wtedy sobie, koniec z praca na etacie. Podjęłam decyzję – działalność gospodarcza to jest to co da mi w końcu wolność finansową.

I tak stałam się przedsiębiorcą

Współwłaścicielką rodzinnej dobrze prosperującej Agencji Reklamowej Hasko. Pracowaliśmy ciężko, rozwijaliśmy się. Mieliśmy 6 pracowników. Obroty rosły z roku na rok. Kupiliśmy nieruchomość. Powodziło nam się naprawdę dobrze. Niestety znów nie ja podjęłam decyzję o mojej ścieżce zawodowej. Minister Gospodarki jednym podpisem zmienił nasze życie. Obrócił je w piekło, ponieważ średnia przedsiębiorczość w naszym kraju nie mogła liczyć na pomoc państwa. Obroty spadły w ciągu kilku miesięcy o 80 %. To był dla nas dramat. Dla mnie nie było już miejsca w firmie, którą współtworzyłam od prawie 10 lat. To był 2010 rok, będąc na największym życiowym zakręcie, bez zdrowia, pieniędzy z poczuciem wartości bliskim podłogi powiedziałam DOŚĆ. Już nigdy więcej nie pozwolę, żeby ktoś lub coś decydowało o moim życiu zawodowym bardziej niż ja.

PRZESTAJĘ BYĆ OFIARĄ

osobą, której finanse zależą tylko od jednego źródła stałego dochodu. Nie chcę, żeby zależało od okoliczności na które nie mam wpływu. Działania w branża profilaktyki zdrowia były mi najbardziej bliskie. Wiedziałam jak to jest tracić zdrowie, ale również jak je odzyskać dzięki sobie, swoim decyzjom. Dzięki wiedzy, którą zdobywałam przez lata spełniam swoją misję dając ludziom rozwiązanie na balans pomiędzy zdrowym ciałem i umysłem.  Ludzie potrzebują wiedzy, którą zdobyłam wcześniej. Zwłaszcza dzisiaj potrzebujemy bezpiecznych rozwiązań.

Natura, której jesteśmy częścią, stała się inspiracją moich działań, poszukiwań skutecznych rozwiązań zdrowotnych.

Moim celem jest nieprzypadkowa lecz ukierunkowana indywidualnie skuteczna  profilaktyka zdrowia. To nią zapracujemy sobie na ,,uśmiechnięte życia popołudnie”. Zadaniem skutecznej profilaktyki to stała gotowość organizmu do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, wszechobecnym stresem.

Potraktujmy profilaktykę zdrowia jak budowę domu. Potrzebny jest solidny fundament , mocne ściany , drzwi oraz okna. Solidny fundament poddany niszczącemu działaniu chronicznych mikro zapaleń nie rokuje zamieszkania w bezpiecznym miejscu, Nie oszukujmy się, dom się zawali. Tak jest z naszym zdrowiem. To pęknięcia, nierówności brak stabilności nie pozwalają na zamieszkanie.

Układ odpornościowy jest niewydolny.

Czy możemy coś zrobić ? Czy możemy to sprawdzić ? O tym w następnym artykule 🙂

Co ważne dzisiaj czuję się właścicielem swojego życia. Czego życzę Ci o Tobie.

Danusia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *