JAKICH TEMATÓW UNIKAĆ PODCZAS SPOTKAŃ RODZINNYCH.

O czym nie rozmawiać podczas spotkań rodzinnych spotkań

Urodziny, imieniny, rocznice ślubu

Urodziny, imieniny, rocznice ślubu, Święta – jakich unikać tematów. Nie każdy z nas je lubi. Prawda?

Z uwagi na fakt, że rodziny się nie wybiera, lepiej nie dolewać oliwy do ognia.

O czym nie mówić, żeby nie urazić swoich bliskich, nie sprawić przykrości. A po powrocie do domu nie mieć wyrzutów sumienia.

Więzy krwi bywają ogromnym wsparciem w sytuacjach o których dzisiaj nie mamy zielonego pojęcia. To niewidzialna nić , która łączy nasze drzewo genealogiczne.

Rozmowy podczas urodzin

Byłoby fantastycznie, gdyby urodziny zawsze przebiegały w sympatycznej atmosferze. Ktoś powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Czy to prawda, niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Wiem jednak, że każde rodzinne spotkanie to wyzwanie dla gospodarzy. Stres z tym związany, zmęczenie, oczekiwania jak zostaniemy odebrani,  może dać o sobie znać w najmniej przewidywalnym momencie.

Podczas imieninowych spotkań

Podczas imieninowych rozmów bardzo łatwo o punkt zapalny, ponieważ każdy z poniższych tematów to mieszanka wybuchowa. Jaki temat może rozniecić burzę? Jakich unikać podczas rodzinnych spotkań?

  • Polityka – zawsze dzieli. Wybory, głosowania, preferencje polityczne zostawmy za drzwiami wchodząc na spotkanie rodzinne. Każdy ma prawo do swojej racji, opinii i jeżeli nie zgadza się z naszą nie mówmy, że jest głupi, ponieważ już burza gotowa.
  • Zdrowie – problemy zdrowotne to najlepszy temat do narzekań i prześcigania się, kto ma więcej chorób. STOP – przychodnia i lekarz to miejsce i rozmówca w tym temacie.
  • Plany małżeńskie, partnerskie. Czuły i delikatny punkt. Nie poruszajmy go nigdy. Sprawi ogromna przykrość osobom szukającym swojej połówki. Lub będących po rozstaniu. Co nas to obchodzi. Zasada ,,Nie zaglądamy do ludzkich serc”.
  • A kiedy pomyślicie o powiększeniu rodziny? Nic bardziej głupszego nie można powiedzieć. To pytanie jest bardzo osobiste i nie na miejscu.
  • Sprawy finansowe. Status majątkowy, zarobki nie powinny interesować nikogo. Ta ciekawość świadczy o bardzo niskim poczuciu wartości osoby pytającej. Chęć porównania się jest tutaj kluczowa. Zostawmy ten temat. Jeżeli ktoś zechce niech mówi, ale nie pytajmy.

Pamiętajmy – słowa mają ogromną moc. Mogą unieść ale mogą również zniszczyć najbardziej zażyłą znajomość. Spotkanie z rodziną to temat zupełnie inny. Jeżeli przedstawione wyżej tematy są poruszane za każdym razem, pomimo prośby o ich unikaniu, podejmij decyzję nie chodź na nie. Nie krzywdź samego siebie.

Szkoda zdrowia. Szkoda życia.

Pozostanie w głowie świadomość przynależenia do wspólnego drzewa genealogicznego. I to jest aż tyle a nie tylko tyle.

Danuta Hasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *