Nie strać poranka, bo stracisz cały dzień

PORANKA NIE ZATRZYMASZ, ZRÓB WSZYSTKO, ŻEBY GO NIE STRACIĆ.

Bądź swoim osobistym motywatorem dla każdego poranka, który decyduje o całym Twoim dniu.

Nie licz na męża, partnera czy dziecko. Oni mają swój własny świat.  Mają swoje plany, swoje cele.

Też budują swój własny poranek. Wspierajmy się.

Nie przeszkadzajmy w tym, tylko wzmacniajmy. Traktuj ten poranek, jak gdyby był Twoim ostatnim.

Co zasiejesz o poranku to zbierzesz w ciągu dnia.

Optymistka widzi szklankę do połowy pełną, kocha samą siebie. Nawet krytykę skierowaną do siebie, uznaje jako lekcję, przez co wzmacnia poczucie swojej wartości. Po prostu, jest zadowolona z życia. Ocenia życiowe zdarzenia jako te, które zdarzyły się po coś i je akceptuje. Jeżeli widzisz tę szklankę jako do połowy pustą, oceniasz świat jako nieprzyjazny i widzisz w wielu sytuacjach ,,dziurę w całym”.

Jak rozpoczniesz poranek – taki będzie cały Twój dzień! Twoja pierwsza myśl po przebudzeniu ma ogromny wpływ na emocje. Za chwilę słowo i działanie. Poranka nie zatrzymasz, możesz jednak zrobić wszystko, żeby go nie stracić!

Od kogo zaczynamy nasz codzienny dialog? Od samej siebie. Ethan Kross, znany naukowiec psychologii emocjonalnej zauważył, że człowiek jest bardzo podatny na negatywny wpływ wywierany przez siebie samego. Gdy coś nam nie wyjdzie, mówimy do siebie – jestem beznadziejna, znów się pomyliłam, dalej nie działam i tak nie odniosę sukcesu. Krzyczymy na siebie, ganimy, ranimy.

Kręcimy niewspierające filmy, których scenariusze piszemy same. Ten negatywny dialog, doprowadza bardzo często do stanów lękowych czy depresji. Cierpi na tym nasze zdrowie. Naukowcy udowodnili, że limfocyty z grupy B i T, które odpowiadają za odporność naszego organizmu, pierwsze reagują na nasze lęki, niepokoje. Ich ilość maleje, zaczynamy chorować. To nie inny człowiek to Ty masz decydujący wpływ na swoje zdrowie. Czy Twój poranek zasługuje na takie traktowania?

Czy Twoje   życie, które jest CUDem na to zasługuje?

Zróbmy wszystko, żeby tego uniknąć.

Pozytywna rozmowa z samym sobą po przebudzeniu do przepustka do dnia na TAK . Powiem więcej to klucz do zdrowia.

Naukowcy z Uniwerytetu Michigan przeprowadzili wiele badań i wysunięto niesamowite wnioski. Jeżeli człowiek mówi do siebie o sobie z życzliwością np.,,Danusia, nie martw się, to wszystko minie, wszystko w życiu jest po coś”– tego typu zdania sprawiają, że odnosimy więcej sukcesów, jesteśmy bardziej pewne siebie, zadowolone z życia. Np. Powiedzenie sobie ,,Danusia skup się teraz, zaczynamy rozwiązywać ten problem”. Pamiętam jak Michał, mój młodszy syn, gdy zobaczył moje przerażenie w oczach, gdy po raz pierwszy zasiadłam do komputera- powiedział – mamo, jak nie Ty to kto się tego nauczy. To jest proste, idealne dla Ciebie.

Wierzył we mnie. Dlatego ja z całego serca wierzę w Ciebie.

NIC NIE MA ZNACZENIA POZA ZNACZENIEM JAKIE SAMA NADASZ DANEJ SYTUACJI .

O poranku sama wierz w siebie, w swoje możliwości. Umów się ze sobą wieczorem, poprzedniego dnia na pozytywny poranek.

MYŚLĘ, MÓWIĘ, MAM – Piszę na kartce i wieszam w miejscu,  żeby zobaczyć ją zaraz po przebudzeniu.

? DODAJ UŚMIECH DO SWOJEGO DNIA. I po chwil powiedz do siebie miłe słowo.

To pierwsze kroki, żeby nie stracić poranka i za chwilę całego dnia.

Trzymam kciuki za Twoje Poranki:-)

Danusia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *