Klucz do klęski – próba zadowolenia wszystkich

Czy należysz do tych osób, które za wszelką cenę chcą być akceptowanymi przez wszystkich. Tych, których szanujesz, ale również przez tych, których unikasz jak ognia. Tylko dlatego, że się ich boisz. Boisz ich opinii.

Czy jesteś blisko swojej klęski zadowalając  wszystkich? Jeżeli odpowiesz twierdząco na większość poniższych pytań, to tak jest.

  1. Interesujesz się tym, co inni mówią o Tobie lub myślą.
  2. Masz dobre pomysły, ale czasem boisz się wprowadzić je w życie.
  3. Żeby uniknąć odrzucenia często szukasz aprobaty ze strony innych
  4. Porównujesz się do innych
  5. Boisz się mówić, co myślisz.

Nie zadowolisz wszystkich. Sztuka, muzyka, literatura, moda, nauka. Każda dziedzina życia nie rozwijałaby się, gdyby wszyscy byli przekonani do słuszności danego wyboru. Często tak zwany ,,kij w mrowisko” daje najlepsze rezultaty. Wyróżnij się, a kto ma Cię zapamiętać – zapamięta i wróci do CiebieSzanujmy to i pozwólmy się im rozwijać.   Rób to, co Cię uszczęśliwia  i daje  satysfakcję. Szkoda energii na zadowalanie wszystkich.  Moja babcia mówiła ,,nie można krzywdzić ludzi, Kochana wnusiu”. Dopóki postępujesz dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie się podobało to co robisz. To jest normalne. Cokolwiek nie zrobisz, gdziekolwiek nie pójdziesz, zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię skrytykuje

Ty najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze.

Kto Ciebie zna najlepiej? Twoja najlepsza Przyjaciółka, która w Tobie mieszka. Co jest dobre dla kogoś może nie być dobre dla Ciebie. Masz swoją historię, szanuj ją . To wyróżnia Cię od innych. Inna osoba oceniając, widzi siebie w Twoich butach. Brak jej perspektywy Twojego doświadczenia oraz Twojego PO CO?

Ponosimy konsekwencje naszych wyborów. I to jest fantastyczne. To dojrzałość. Nie wierzymy w cud.Najgorsze to kręcenie niewspierających filmów, porównywanie się do innych. Ludzie zmieniają zdanie Myśli, idee i poglądy zmieniają się bardzo często. Polityka jest tego przykładem. Bądź spokojna, nawet, jeżeli ktoś myśli o Tobie dzisiaj nie najlepiej, jego pogląd też może się zmienić . Ludzie najpierw się z nas śmieją, potem się nam przyglądają a potem przyłączają do nas. Dlatego ludzkie myśli na Twój temat nie mają znaczenia. Co więcej, najważniejsze są fakty, a nie opinie ludzi oceniających daną sytuację. Ludzie interesują się Tobą mniej niż myślisz. Wyrażają swoją opinię i wracają do swojego życia. Mają naprawdę ważniejsze sprawy, niż Twoje i moje życie. Kiedy to zrozumiałam, moje życie zaczęło nabierać barw.

Życie jest za krótkie

Przejmowanie się opinią innych doprowadza do ciągłego wewnętrznego niepokoju, leku.

Tracimy pewność siebie. Zmniejszamy się do wielkości główki od szpilki. A to przecież nieprawda!

Chcąc zadowolić wszystkich –  osłabiasz swoją autentyczność, swoją unikalność.

Dbając o to, co o Tobie myślą inni, zawsze będziesz ich więźniem. Szkoda życia, szkoda Twojego Tu i teraz.

Danusia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *