Kiedy rodzi się miłość?

Prawie każda kobieta marzy o miłości jak z bajki. O życiu jak w bajce. W końcu poznaje swojego księcia. Wychodzi  za mąż i… żyją długo i szczęśliwie… Czyżby ? Bardzo często często wydaje się nam, że najbliższy sąsiad żyje w idealnym związku. A już na pewno, nasz ulubiony aktor czy aktorka. Żyjemy ich życiem. Mając w głowie. Ma niesamowitego partnera czy współmałżonka. Na ustach wieczny uśmiech. Tak pięknie wyglądają na zdjęciach. Tylko co w sercu ? Prawdziwa miłość ? Czy może gra pozorów ? Historia księżnej Diany jest jednym z wielu przykładów.

Ile razy zdarzyło się nam oceniać, że ktoś „żyje jak  bajce”? Zastanówmy się czy aby na pewno tak jest ?

Naprawdę myślisz, że istnieją idealne związki ?

Być może powiesz, że tak.

Ja odpowiem –  nie. Takie związki nie istnieją – to czysta  iluzja. Nie ma ludzi idealnych bez wad. Nie jesteśmy idealni, jesteśmy unikalni. I to jest fakt.

A jak nie istnieją idealni ludzie to nie istnieją związki idealne. Jednak unikalne.

Jednak szczęścia w miłości, związku warto szukać !!! Dążyć do doskonałości i nie przejmować się, gdy  coś nam  nie wychodzi.

To takie jest życie. Raz jest lepiej raz gorzej. Pracujemy nad sobą. To jest bardzo trudne, bo my najbardziej lubimy zmieniać nie siebie, tylko innych.

Oj tak, wiem coś o tym 😉 Też tak masz ?

Mój pięcioletni  staż małżeński, zaraz po ślubie, z pewnością nie był bajką. Były kłótnie przypominające burze z piorunami, rozstania i powroty. Prawdziwe życie. Uświadomiłam sobie, że miłość to nie tylko piękne słówka szeptane do ucha. MIŁOŚĆ to  wielkie życiowe  wyzwanie oraz ciągła codzienna praca nad związkiem. Trzeba dbać, o to co się ma, bo może rozlecieć się z byle powodu w drobny pył.

Dzisiaj, gdy już trzydzieści cztery lata jesteśmy z Leszkiem razem, doceniam wszystkie wspólne dni. Wiem, że były po coś. Te radosne, pełne szalonych pomysłów oraz te trudne, wymagające ogromnej dojrzałości i mądrości życiowej. Przeszliśmy wspólny bój podczas choroby syna. To był sprawdzian naszej miłości. Dzisiaj możemy przypiąć sobie medal. Zdaliśmy egzamin na piątkę z plusem. To jest właśnie prawdziwe życie. Może nie bajka ale takie z krwi i kości.

Jakie życiowe lekcje przyniosły te wspólne lata ?

Powinniśmy na każdym kroku doceniać się, wspierać i motywować. Akceptować  Aby otrzymać – najpierw trzeba coś z siebie dać naszej drugiej połówce. Nie podcinajmy skrzydeł miłości – to ją zabija. Nikt nie obiecywał, że codziennie będzie Sylwester. Szukasz WIELKIEGO SZCZĘŚCIA? Niepotrzebnie! Szczęście pojawia się w najdrobniejszych rzeczach – to poranna kawa, mały bukiecik stokrotek, tabliczka czekolady, ulubiona gazeta, uśmiech, przytulenie się, pocałunek  czy po prostu „Kocham Cię!”. Jesteś dla mnie ważny. Jesteś ,,Super”.

Nikt nie wie, ile nam jeszcze czasu zostało. Doceńmy i cieszmy się życiem takim jakie jest. Radujmy się każdym dniem i każdą chwilą. Każdym promieniem słońca. A miłość ? Czy w nią sama wierzę ?

,,Nie wierzę w miłość

od pierwszego zerknięcia,

wierzę w miłość

od pierwszego potknięcia”

Danuta Hasiak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *