Dojrzałość mnie kręci

Ileż to razy przychodzi nam do głowy taka myśl?
Byłoby fantastycznie gdyby tak zatrzymać czas, opóźnić tykanie naszego zegara biologicznego.
My kobiety, w większości ze zgrozą patrzymy na kolejny siwy włos. Kolejną zmarszczkę. Mężczyźni nie wiedzieć czemu uznają go za powód do dumy. Wypinają każdego ranka pierś przed lustrem i mówią do siebie ,,Ale jestem przystojny”. A my kobiety.? Zróbmy sobie mały rachunek sumienia. Te młodsze dziewczyny – zapytajcie się siebie czy boicie się dojrzałości?
Jeżeli tak to dlaczego? Odpowiedź wskaże Ci kierunek i da odpowiedź co możesz zrobić dzisiaj, żeby pozbyć się tego strachu. Ona nadejdzie czy tego chcesz czy nie.
Mnie naprawdę dojrzałość kręci.
Czym się podkręcam? Tym co zrobiłam, co za mną. Co zostawiłam, do czego na pewno wrócę. Jakie ślady, odciski stóp zostawiłam na swojej drodze.
Zmiana sposobu myślenia dotycząca wszystkiego co mnie spotyka, że jest po coś i branie życia takim jakie jest to był długi proces. Wykonałam pracę i nie powiem, że zawsze było łatwo. Często rysuję linię życia i mówię do siebie – Danusia teraz jest twój czas, jak nie teraz to kiedy. Powtarzam te słowa przed podjęciem każdej decyzji. Tej małej i tej dużej. Przed realizacją marzeń i zrobieniem czegoś szalonego.
Często te małe decyzje stają się krokiem milowym w naszym życiu.
O czy dowiadujemy się po czasie. Mimo, że nie masz pełnego obrazu całej sytuacji podczas jej podjęcia, korzystaj proszę z tej wiedzy, którą masz oraz zasobów które masz wokół siebie, przyjaznych dłoni i wykorzystaj je bez wahania. Miej poczucie, że w tej chwili tu i teraz zrobisz to najlepiej. Zaklepuj wycieczkę do Włoch czy gdziekolwiek indziej i to zrób. Tu i teraz to upadki też po żeby po chwili się podnieść. Jednak to ,,tu i teraz” to jest też refleksja, zatrzymanie, niekoniecznie działanie. Rozejrzenie wokół, pogłaskanie psa czy kota, którego miauknięcie wprowadzi nas w jeszcze lepszy nastrój. Na zrobienie bilansu za i przeciw przed podjęciem ważnej decyzji, spojrzenie w dal co bym chciała i w jakim miejscu chciałabym być za kilkanaście lat.

Wskazówki zegara wciąż kręcą się w jedną stronę.
Nie zatrzymam go. Tobie też się nie uda. Każda lekcja życiowa to kolejne tyknięcie jego wskazówki.
Nie dyskutuj z nią proszę, nie boksuj się. Posłuchaj jej cichego tykania – głosu intuicji.

Nie pozwól nikomu by opóźnił przesuwanie wskazówek Twojego zegara lub je przyspieszył bez Ciebie.

Tylko wtedy sięgniesz po swoje życie spełnione.

ZAMIENISZ STRACH W ODWAGĘ NA :

?na wzięcie odwagi pod pachę i działanie.
?na zwolnienie tempa.
?na relaks.
?na miłość.
?na ważną odkładaną od lat rozmowę
?na szalone marzenia.
?na podjęcie ważnej decyzji życiowej zanim ktoś nie podejmie jej za Ciebie.
?na…………………………………………………………………
Dopisz proszę co tak naprawdę dzisiaj w Twojej duszy gra i czujesz , że w końcu przyszedł na to czas.

Wdzięczna za swoje tu i teraz Danusia Hasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *