Bądź sobą a nie czyjąś kopią

Każda z nas ma coś co chciałaby mieć inna, bez względu na status materialny czy wiek. Łączy nas jedno, każda z nas chce sięgać tylko po swoje. Nie chcemy żyć marzeniami innych.

Chociaż znam osoby, które cały czas porównują się do innych i są niestety nieszczęśliwe.

Zadałam sobie pytanie, jaka będzie moja przyszłość za rok, za dwa, za dziesięć, jeżeli cały czas będę kopią kogoś innego. Jakich ludzi do siebie przyciągnę, jeżeli nie określę swojej tożsamości. Nie obiorę swojej życiowej drogi.  Bolało. Tak bolało. O sięganiu po swoje nawet nie myślałam. Tak się bałam zrobić ten pierwszy krok

Podjęłam wtedy decyzję, powrotu do Danuty Hasiak, która miała wszystko, tylko jej tam nie było. Miałą swoją drogę, swoje buty, swoje wartości po które w końcu sięgnęłam.

Nie bacząc na opinię innych. Ja po  porostu ratowałam swoją tożsamość. Ratowałam samą siebie.

Będąc kopią nie zaszłabym nigdzie.

Czy też masz tak czasem? To zapewne wiesz, że podjęcie każdej decyzji wiąże się ze strachem, lękiem przed opinią, krytyką innych. Też cierpisz. Nie wiesz po której stanąć stronie. Zdradzę Ci sekret – STAŃ PO SWOJEJ. Jak opinia innych wpływa na nasze samopoczucie. Jak to jest być przecinkiem w życiu innych. Odpowiedz sobie proszę na kilka pytań. Zmierz się proszę z nimi.

  • Czy po spotkaniu z nowo poznaną osobą, wracając do domu zamartwiasz się, że nie wypadłaś najlepiej. Mimo, że spotkanie uważasz za udane.
  • Tryskasz energia, masz fantastyczne rozwiązanie na problem zespołu i milczysz. Wewnętrznie czujesz, że ta informacja może zmienić Twoje życie. Mała myszka może zostać w końcu zauważona. Wewnętrzny krytyk dochodzi do głosu i głośno krzyczy ,,milcz”. A Ty jak bezwolna piłeczka robisz dokładnie tak.
  • Za wszelką cenę szukasz aprobaty oraz poklepania po plecach ze strony innych. Na samą myśl odrzucenia robi ci się niedobrze.
  • Paraliżuje cię sama myśl wystąpień publicznych. Nie zastanawiasz się jaka wartość masz do przekazania. Ważniejsze jest to co o Twoim wystąpieniu powiedzą inni.

Gdy opinie innych stają się scenariuszem naszego życia, z czasem poczujemy, że nasze życie już nie jest nasze, tylko należy do nich. Tracimy tożsamość. Ale przede wszystkim tracimy pewność siebie, osłabiamy swoją autentyczność. Jesteśmy kopią innych ludzi.

A gdzie w tym wszystkim MY?

Twoja przyszłość jest zagrożona.

Mam dla Ciebie dobre wiadomości.

Pamiętaj, Ty najlepiej wiesz, co dla ciebie jest najlepsze, co cię wspiera, inspiruje. Przecież ciebie najlepiej zna Twoja przyjaciółka, Ta PRZEWODNICZKA,  która w Tobie mieszka. Głos intuicji jest jej głosem.  To co jest dobre dla kogoś, nie musi być wcale dobre dla ciebie To jest twoje życie. Bierzesz za nie odpowiedzialność.

Cokolwiek nie zrobisz, gdziekolwiek nie pójdziesz zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje. Nawet nie wiesz, ile osób śmiało się ze mnie, gdy dziesięć lat temu pisałam i mówiłam o samo uzdrawianiu, o sile naszego organizmu. Gdybym wziął sobie te opinie do swojego serca, byłabym cały czas tą Danusią , która boi się własnego cienia.

Dlatego myśli, opinie innych ludzi na twój temat nie powinny mieć większego znaczenia.

Śmiej się z nich

ludzie tak naprawdę dbają o siebie. O ciebie mniej niż myślisz.  Coś powiedzą, chcąc zabłysnąć i za chwile skupią się na kimś innym. O Tobie zapomną. Wracają do swojego życia mając naprawdę ważniejsze sprawy niż ja czy TY.

To jest twoje życie. Jest CUDem.

Dlatego nie wpuszczaj intruzów do swojego życia, nie wpuszczaj ludzi, którzy w Ciebie nie wierzą.

Danuta Hasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *